Anasayfa / Seçme Haberler / ”Yeni nesil yazar kasa kullanma zorunluluğu bir yıl ertelensin.”

”Yeni nesil yazar kasa kullanma zorunluluğu bir yıl ertelensin.”

TESK Genel Başkanı Palandöken, “Yeni nesil yazar kasa kullanılması zorunluluğunun 1 Ocak 2016 tarihinde başlayacak, ancak bu uygulamanın 1 Ocak 2017 tarihine kadar bir yıl ertelenmesi gerekli” dedi.

m3121zwt

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, yeni nesil yazar kasa kullanılması zorunluluğunun 1 Ocak 2016 tarihinde başlayacağına dikkati çekerek, uygulamanın 1 Ocak 2017 tarihine kadar bir yıl ertelenmesini istedi.

Palandöken, yaptığı yazılı açıklamada, neredeyse son bir yıldır ortaya çıkan seçim atmosferi ve ekonomideki belirsizliklerin esnafa olumsuz yansıdığını ve esnafın yeni yazar kasa alacak gücünün olmadığını aktardı.

Son aylarda özellikle terör olayları nedeniyle Doğu ve Güneydoğu’daki esnafın kepenk kapattığına işaret eden Palandöken, ülke genelindeki ekonomik belirsizliklerle beraber esnafın yeni yazar kasa alacak gücünün olmadığını ve 2 milyon yazar kasanın değişimi için en az 2,8 milyar liralık bir harcama gerekli olduğunu ifade etti.

Palandöken, esnafın durumunun yatırımı yapmaya hiç uygun olmadığını ve piyasada iş yapamadığını savunarak, “Bu nedenle yeni nesil yazar kasa kullanımının zorunluluğu ya bir yıl ertelensin ya da devlet değişime destek versin” değerlendirmesinde bulundu.

Hakkımızda admin

Benzeri haber

”Sağlık turizminde milyar dolarlık döviz girdisi.”

2017 yılında 1 milyonu aşkın kişi Türkiye’ye sağlık turizmi için geldi ve yaklaşık 10 milyar …

Bir cevap yazın