Anasayfa / Business / Üstünlük ödülü

Üstünlük ödülü

ODTÜ Teknokent’te faaliyet gösteren Türk yazılım firması Sisoft, bulut teknolojileri üzerine geliştirdiği yazılımlarla global “Oracle Üstünlük Ödülü” aldı

51239

ODTÜ Teknokent bünyesindeki Türk yazılım firması Sisoft, bulut teknolojileri üzerine geliştirdiği yazılımlarla bu alanda faaliyet gösteren Oracle firması tarafından “Yılın ISV Bulut Partneri” seçilerek “Üstünlük Ödülü”ne layık görüldü.

Sisoft Genel Müdürü Ömer Siso, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 1998’den bu yana Oracle Partner Network (OPN) üyesi olarak faaliyetlerini sürdüren firmanın, sağlık sektörüne sunduğu yazılım çözümleriyle hem ulusal hem de uluslararası pazarda önemli deneyimler edindiğini anlattı.

Sağlık yazılımı alanında ürünler geliştirdiklerini belirten Siso, “Sisohbys”in Avrupa, Asya, Orta Doğu ve Afrika’daki 700’ün üzerindeki sağlık kuruluşunda kullanıldığını aktardı.

Siso, dünya çapında pek çok ülkenin sağlık bakanlığı tarafından kabul gören Hastane Bilgi Yönetim Sistemi (HBYS) üzerine dünya çapında yürüttükleri faaliyetleri bulut teknolojilerine taşıdıklarını söyledi.

Geliştirdikleri bulut çözümleriyle, “Yılın ISV Bulut Partneri” seçildiklerini ve “Oracle Üstünlük Ödülü”ne layık görüldüklerini bildiren Siso, ödülün, Türk yazılım firması olarak kendilerine büyük avantaj sağlayacağını vurguladı.

Bulut çözümlerinin büyük bir maliyet avantajı getirdiğine dikkati çeken Siso, “Teknoloji olarak her platformda çalışma özelliğine sahip olan ürünümüzün en büyük avantajı, merkezi olarak birden fazla sağlık tesisini tek bir merkezden yönetebilmesi” dedi.

Kaynak: Haber Kaynağı

Hakkımızda admin

Benzeri haber

”Sağlık turizminde milyar dolarlık döviz girdisi.”

2017 yılında 1 milyonu aşkın kişi Türkiye’ye sağlık turizmi için geldi ve yaklaşık 10 milyar …

Bir cevap yazın