Anasayfa / Kobi & Kosgeb / Duyurular / KOSGEB yeni programları

KOSGEB yeni programları

kosgeb

KOSGEB yeni bir girişim başlatmayı düşünen, ya da küçük ölçekli bir işletme kurmayı planlayan, kendi işinin patronu olmak isteyenlerin kullanacağı hibe veya kredi destekleri içeriyor. KOSGEB girişimcilere kendi işini kurabilmeleri için çeşitli ödenekler sağlıyor. KOSGEB tarafından sağlanan Girişimcilik Destek Programı kapsamında 30.000TL’ye kadar verilen ödenekler hibe desteği kapsamında.

 

1. Girişimcilik Eğitimi

KOSGEB hibe veya kredi desteği alabilmek için öncelikle uygulamalı girişimcilik eğitimi almanız gerekiyor. KOSGEB bu eğitimi bedelsiz olarak veriyor. Eğitim yaklaşık 70 saat sürüyor.

2. İş Planını Hazırlamak

İş planı hazırlama aşamasında işletmeniz için iş planınızı hazırlamanız gerekiyor. İş planı KOSGEB’den destek almanızı sağlayacak en önemli faktörler arasında yer alır ve değerlendirme sürecinde önemli bir yer tutar.

3. Destek Süreci

İş planı hazır olduktan sonra destek başvurunuzu, iş planı ve gerekli diğer belgelerle birlikte ilgili KOSGEB Birimine yapmanız gerekir. Destek başvurunuz, KOSGEB Birimi tarafından bilgi, belge ve şekil yönünden ön değerlendirmeye alınıyor.

4. Kayıt

Yaptığınız çalışamalar sonucu kurul tarafından iş planınız değerlendirilmiş ve hibe veya kredi desteğiniz onaylanmışsa Veritabanına kayıt işlemi yapmanız gerekir.

5. Sonuç aşaması

Sırasıyla; Girişimcilik Eğitimi, İş Planı, Başvuru Sürecini ve onay sonrası Veritabanına Kayıt işlemini gerçekleştirmiş olmanızla desteklerden yararlanmaya hak kazanmış olursunuz. Hak kazanım sonrası kredinizi kullanabilirsiniz.

Hakkımızda admin

Benzeri haber

”Sağlık turizminde milyar dolarlık döviz girdisi.”

2017 yılında 1 milyonu aşkın kişi Türkiye’ye sağlık turizmi için geldi ve yaklaşık 10 milyar …

Bir cevap yazın