Anasayfa / Genel / ‘İslami finans KOBİ’lerin finansmanında önemli bir alternatif olacak’

‘İslami finans KOBİ’lerin finansmanında önemli bir alternatif olacak’

Başbakan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, İslami finansın KOBİ’lerin finansmanı konusunda önemli bir alternatif olacağını belirtti.

Başbakan Yardımcısı Cevdet Yılmaz

ANTALYA

Başbakan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, İslami finansın KOBİ’lerin finansmanı konusunda önemli bir alternatif olacağını belirtti.

Yılmaz, Rixos Premium Belek’te düzenlenen Küresel KOBİ Finansmanı Forumu’nda, KOBİ’lerin öneminin farkında olduklarını ve bu konunun üzerinde durduklarını söyledi.

“Kararlılığımızla KOBİ’ler G20 platformunda seslerini duyurabilecekler” diyen Yılmaz, KOBİ’lere ilişkin bu yılki çalışmaların daha çok finansman sorunlarına ve küresel değer zincirine katılımlarını desteklemek üzerine olduğunu ifade etti. Yılmaz, finansman sorunlarını aşmak için alternatif piyasa merkezli finansman ve makro-ihtiyati tedbirlerin ortaya konulduğunu bildirdi.

Bu yılki diğer bir hedefin İslami finansın potansiyeline dikkati çekmek olduğuna işaret eden Yılmaz, “İslami finansın KOBİ’lerin finansman sağlama sorunlarına cevap olabilecek hayati bir rol oynayabileceğine inanıyoruz. İslami finans risk paylaşımcı ve varlık bazlı finansman ilkeleriyle KOBİ’lerin risklerini çeşitlendirmesine yardımcı olabilir” şeklinde konuştu.

Yılmaz, İslami finans konusunda Tükiye dönem başkanlığı olarak adımlar attıklarını belirterek, “Bu yeni alternatifi araştırmak ve uluslararası finans sitemine dahil etmek üzere fikirler geliştirmek amacıyla bu misyonu Uluslararası Para Fonu ve Dünya Bankasına verdik” dedi.

KOBİ’lerin uluslararası platformlarda genellikle olması gerektiğinden daha az temsil edildiğine dikkati çeken Yılmaz, “Hiç şüphe yok ki bu politikalar, KOBİ’lerin finansman araçları çeşitliliğini arttıracak büyük bir potansiyele sahip” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Haber Kaynağı

Hakkımızda admin

Benzeri haber

”Sağlık turizminde milyar dolarlık döviz girdisi.”

2017 yılında 1 milyonu aşkın kişi Türkiye’ye sağlık turizmi için geldi ve yaklaşık 10 milyar …

Bir cevap yazın