Anasayfa / Kobi & Ekonomi Dünyası / ”Hürriyet Emlak ve Google Türkiye’den iş birliği.”

”Hürriyet Emlak ve Google Türkiye’den iş birliği.”

Hürriyet Emlak, iş ortağı olan emlak ofislerinin portföylerini Google reklamı kullanarak; hedef kitlesine ulaştıracağı yeni bir iş birliğine başlıyor. Türkiye’nin yenilikçi emlak sitesi Hürriyet Emlak, Google üzerinden dijital pazarlama hizmeti sunarak, Google Türkiye’nin iş ortağı olma yolunda ilerliyor.

hurriyet-google

Hürriyet Emlak Genel Müdürü Cenk Angın, konuyla ilgili yaptığı açıklamada; emlak ofislerinin portföylerini Google reklamları ile hedef kitlelerine göstererek gerçek alıcıya ulaştırmayı amaçladıklarını vurguladı. İlan bakanların yanı sıra; ilanlarını satışa ve kiralamaya çevirmek isteyen üyelerin de işlerini daha verimli hale getirmek için pek çok yenilik sunduklarını anlatan Angın, “Kendimizi emlak ofislerimizin bir iş ortağı olarak görüyoruz. Onların portföylerinin daha hızlı satışa ya da kiralamaya çevrilmesi onlar kadar bizi de mutlu ediyor. Üstelik bunu en verimli şekilde yapmalarını hedefliyoruz ve bu hedef doğrultusunda onlar için her geçen gün yeni projeler üretiyoruz” dedi.

Google üzerinden dijital pazarlama hizmetinin ayrıntılarını anlatan Hürriyet Emlak Dijital Pazarlama Koordinatörü Mustafa Kemal Temel ise; “Emlak ofisinin Hürriyet Emlak üzerinden satın alacağı paket sonucunda, bölgesinde daha önce gayrimenkul aramış ziyaretçilerimize, bizim sitemiz dışında, Google Görüntülü Reklam Ağı içerisinde bulunan sitelerde banner (görsel reklam) gösterimi yapılmasını sağlayacağız. Bunun sonucunda, ziyaretçiler o emlak ofisinin Hürriyet Emlak’taki kendi sayfasına yönelecekler.” diye konuştu.

‘Remarketing (Yeniden Pazarlama)’ ismi verilen bu çalışmayı anlatan Temel şu ifadeleri kullandı:

“Remarketing kampanyaları, bir internet sitesini daha önce ziyaret etmiş kişilere reklamınızın gösterilmesini sağlar. Yani herhangi bir yeni kullanıcı yerine daha önce sizin ürününüzle ilgilenmiş kişileri hedeflemiş olursunuz. Örneğin, bir kullanıcı Hürriyet Emlak’ta, Şişli’de kiralık ev baktı ve sayfayı kapattı. Sonrasında, Google’ın görüntülü reklam ağı içinde bulunan herhangi başka bir internet sayfasında gezerken, karşısına, üyemiz olup bu programa dahil olan emlak ofisinin Şişli’de kiralık bir dairesinin bannerını çıkartıyor olacağız. Kullanıcı bannera tıkladığında, o emlak ofisinin Hürriyet Emlak’taki sayfasına yönelecek.” şeklinde konuştu. Uygulama kapsamında emlak ofisinin portföyünün bulunduğu lokasyona göre kullanıcıların hedefleneceğini ve banner’lar ile bu kullanıcılara reklam gösterimi yapılacağını belirten Temel, “Emlak ofisleri her reklam için kaç tıklama aldıklarını ölçebilecekler.” dedi.

Türkiye’de Yenilikler Her Zaman Hürriyet Emlak’tan

Hürriyet Emlak’ın yenilikçi yaklaşımına dikkat çeken Cenk Angın ise; açıklamalarına şöyle devam etti: “Kurulduğumuz günden bu yana, ilan bakan ve ilan verenlerin hayatlarını kolaylaştıracak birçok ürünü ‘Türkiye’de ilk’ olarak hizmete sunduk. Geçtiğimiz ay başlattığımız 360 Derece Sanal Tur uygulamasıyla artık kullanıcılar, baktıkları evin içindeymiş gibi hissetme şansına sahip. Böylece evin her alanını, her açıdan ve görüntü kalitesini kaybetmeden inceleyebiliyorlar. Mobil uygulamalarımızda her ay düzenli olarak yenilikler yapıyoruz. Kullanıcılarımıza, web sitemizden yapabildikleri tüm işlemleri, uygulamalarımız üzerinden de yapabilme imkânı sunuyoruz. Yine Türkiye’de ilk olarak yayına aldığımız ‘Google Street View (Sokak Görünümü)’ hizmeti ile kullanıcılarımızın Hürriyet Emlak’ta buldukları gayrimenkulün çevresini, tüm ayrıntılarıyla görüntülemelerini sağlıyoruz. Bundan sonra da hem ilan arayanlara hem de ilan verenlere kolaylık sağlayan ürünlerimiz için çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

 

kaynak:dha

Hakkımızda admin

Benzeri haber

”Sağlık turizminde milyar dolarlık döviz girdisi.”

2017 yılında 1 milyonu aşkın kişi Türkiye’ye sağlık turizmi için geldi ve yaklaşık 10 milyar …

Bir cevap yazın