Anasayfa / Kobi & Kosgeb / Destekler / Halkbank ve KOSGEB işbirliği

Halkbank ve KOSGEB işbirliği

KOSGEB ile Halkbank arasında KOBİ’lerin finansman ihtiyaçlarının

karşılanması için iş birliği protokolü imzalandı

halkbankkredi

 

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) ile Halkbank arasında sağlanan iş birliğiyle, uygulamalı girişimcilik eğitimlerinden sertifika veya girişimcilik destek programlarından hibe almaya hak kazanmış işletmelere özel kredi seçenekleri sunulacak.

KOSGEB ile Halkbank arasında KOBİ’lerin finansal ihtiyaçlarını uygun koşullarla karşılamak üzere iş birliği protokolü imzalandı.

KOSGEB Başkanı Recep Biçer, protokol imza töreninde yaptığı konuşmada, KOBİ’lerin Türkiye ekonomisi için önemini vurguladı. Türkiye’deki 3 milyon 535 bin işletmenin, 806 bininin KOSGEB veri tabanına kayıtlı bulunduğunu belirten Biçer, desteklerden etkin fayda sağlayan işletme sayısının ise yaklaşık 31 bin olduğunu söyledi.

KOBİ’lerin uluslararası alandaki rekabet gücünü artırmaya yönelik çalışmalar yaptıklarını anlatan Biçer, söz konusu protokolle işletmelerin önemli yatırım imkanlarına kavuşacağını ifade etti.

Taşkesenlioğlu: KOBİ’lerin yanında olacağız

Halkbank Genel Müdürü Ali Fuat Taşkesenlioğlu da KOBİ’lerin en büyük destekçilerinden biri olmaya devam edeceklerini dile getirerek, söz konusu protokol çerçevesinde KOSGEB veri tabanına kayıtlı ve beyannamesi güncel olan firmalara uygun şartlarda kredi kullanma olanağı sağlayacaklarını kaydetti. Taşkesenlioğlu, işletmelere KOBİ Finansman Destek Programı kapsamında finansal ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla 60 aya varan vade seçeneğiyle kredi kullanma imkanı sunduklarını bildirdi.

Yeni kurulacak işletmelere uygun kredi imkanı sağlamaya çalıştıklarına dikkati çeken Taşkesenlioğlu, “KOSGEB tarafından düzenlenen uygulamalı girişimcilik eğitimlerinden sertifika veya girişimcilik destek programlarından hibe almaya hak kazanmış işletmelere özel kredi seçeneklerini avantajlı faiz oranları sağlayacak. KOBİ’lere en uygun finansal desteği sağlamanın yanında, onların ihtiyaçlarını doğru analiz edip, eğitim ve danışmanlık hizmeti vererek yanlarında olmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Kaynak: Haber Kaynağı

Hakkımızda admin

Benzeri haber

”Sağlık turizminde milyar dolarlık döviz girdisi.”

2017 yılında 1 milyonu aşkın kişi Türkiye’ye sağlık turizmi için geldi ve yaklaşık 10 milyar …

Bir cevap yazın