Anasayfa / Genel / ‘G20’nin başarısından esnaf da nasibini alacak’

‘G20’nin başarısından esnaf da nasibini alacak’

TESK Genel Başkanı Palandöken, “G20’nin başarısından esnaf sanatkar konfederasyonu nasibini alacak” dedi.

tesk-palandoken

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, G20 Liderler Zirvesi’nin başarılı şekilde sona ermesinin Türkiye’nin iftiharı olduğunu söyledi.

G20 Liderler Zirvesi’nin herkesin göğsünü kabarttığını anlatan Palandöken, “Türkiye Cumhuriyeti’nin markası, olmazsa olmazı, dünya liderlerinin hayran kaldığı, Sayın Cumhurbaşkanı’nın onlara eşlik ettiği önemli bir zirveydi. G20 Liderler Zirvesi, Türkiye’nin tanıtımıyla ilgili tahmin ediyorum ki bu yıldan sonra turist sayısını ikiye katlayacak” diye konuştu.

Zirvenin Türkiye’nin medarıiftiharı olduğunu anlatan Palandöken, “Herkesin, dudak uçuklatan bir şekilde şehrimizden ayrılırken, ‘Bundan sonra ailemizle birlikte geleceğiz’ demesi çok önemli. Esnaf olarak da yüz akıyla üstesinden geldik” dedi.

Huzur ve güven ortamının da öneminden bahseden Palandöken, “Esnaf ve sanatkarın, başarılı bir şekilde gerçekleştirilen G20’den en büyük beklentisi, gelişmiş ekonomilerde aktör olmak. Dolasıyla G20’nin başarısından esnaf sanatkar konfederasyonu nasibini alacak. Bu bir süreç değil, bundan sonra kalıcı bir sürecin devamıyla ilgili bu imajın  büyüyerek gelişmesini sağlayacak” ifadelerini kullandı.

Hakkımızda admin

Benzeri haber

”Sağlık turizminde milyar dolarlık döviz girdisi.”

2017 yılında 1 milyonu aşkın kişi Türkiye’ye sağlık turizmi için geldi ve yaklaşık 10 milyar …

Bir cevap yazın