Anasayfa / Genel / ”Firmalar e-fatura ile 2016’da 3 milyar lira tasarruf edecek”

”Firmalar e-fatura ile 2016’da 3 milyar lira tasarruf edecek”

Uyumsoft Bilgi Sistemleri ve Teknolojileri AŞ Genel Müdürü Şahin, e-fatura uygulaması ile 2016 yılında firmaların 3 milyar liranın üzerinde tasarruf sağlayacağını belirtti.

efatura

Uyumsoft Bilgi Sistemleri ve Teknolojileri AŞ Genel Müdürü Hüseyin Şahin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türkiye’de 2016’da 500 milyon e-fatura kesileceğinin öngörüldüğünü söyledi.

Halihazırda 20 binden fazla mükellefin e-fatura kullandığını kaydeden Şahin, 1 Ocak 2016 tarihine kadar 31 bin yeni mükellefin de Gelir İdaresi Başkanlığı efatura.gov.tr sitesinden başvurularını yaparak, e-faturaya geçmeleri gerektiğini vurguladı.

E-fatura kesildiği zaman muhatap olan firmanın 30 saniye sonra faturasını teslim aldığını belirten Şahin, “E-fatura başta olmak üzere, e-defter, e-arşiv, e-bilet gibi e-dönüşüm uygulamalarıyla ticaret gerçekten büyük hız kazandı. Sadece e-faturayla değil, kayıtlı e-posta (KEP) ile de yazışmalar resmi tebligat niteliği kazandı. Ticarette hız arttı ve daha güvenilir hale geldi” dedi.

E-fatura ile 51 bin mükellefin 2016 yılı sonunda 3 milyar TL’nin üzerinde tasarruf sağlayacağına dikkati çeken Şahin, ve yılda 200 bine yakın ağacın kesilmesinin de önüne geçileceğini dile getirdi.

 

Hakkımızda admin

Benzeri haber

”Sağlık turizminde milyar dolarlık döviz girdisi.”

2017 yılında 1 milyonu aşkın kişi Türkiye’ye sağlık turizmi için geldi ve yaklaşık 10 milyar …

Bir cevap yazın