Anasayfa / Kobi & Teknoloji / ”Bakan Işık: Türkiye Bilim, Sanayi ve Teknoloji de tekrar hızlı büyüme yaşadığı bir döneme girdi.”

”Bakan Işık: Türkiye Bilim, Sanayi ve Teknoloji de tekrar hızlı büyüme yaşadığı bir döneme girdi.”

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık, ülkenin tekrar hızlı büyümenin yaşandığı ve yatırımların arttığı döneme girdiğini söyledi.

cropped_content_fikri-isik-ikinci-ceyrekle-birlikte-sanayide-guclu-buyume-bekliyoruz_Pu987y35H8ELDj4

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, yazılı açıklamasında, yılın 3. çeyreğine ilişkin gayrisafi yurt içi hasıla verilerini değerlendirdi.

Türkiye ekonomisinin 2015’in üçüncü çeyreğinde beklentileri aşarak yüzde 4 büyüme kaydettiğini anımsatan Işık, “Yıl sonu itibarıyla Orta Vadeli Program’da yer alan büyüme hedefini rahatlıkla yakalayacağımız, hatta bu hedefin üstüne çıkacağımız görülmüştür” değerlendirmesinde bulundu.

Işık, seçim öncesi dönemde hem dış piyasalarda hem de iç siyasette yaşanan gelişmelere rağmen gerçekleşen büyümenin ciddi başarı olduğunu ve Türkiye’nin temel dinamiklerinin sağlamlığını gösterdiğini kaydetti.

Fikri Işık, ülkenin tekrar hızlı büyümenin yaşandığı ve yatırımların arttığı döneme girdiğine işaret ederek, “Türkiye, hem 2015’i hem de 2016 yılını beklentilerin ötesinde büyüme rakamlarıyla kapatacaktır” değerlendirmesinde bulundu.

Bu büyümenin KOBİ’leri de büyük faydası olacağına eminiz.

 

Hakkımızda admin

Benzeri haber

”Sağlık turizminde milyar dolarlık döviz girdisi.”

2017 yılında 1 milyonu aşkın kişi Türkiye’ye sağlık turizmi için geldi ve yaklaşık 10 milyar …

Bir cevap yazın